Wigilijne spotkanie

Wigilijne spotkanie

W dniu 21.12.17 miało miejsce wigilijne spotkanie dla społeczności Zespołu Szkól w Szczurowej oraz zaproszonych gości. Uroczystość tą uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Brzeskiego pan Andrzej  Potępa, członek Zarządu Rady Powiatu Brzeskiego pan Marek Antosz, Wójt Gminy Szczurowa pan Marian Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy pan Kazimierz Tyrcha, Sołtys wsi Szczurowa pani Monika Giemza, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczurowej pani Alina Oleksy, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej pan Grzegorz Zarych. Spotkanie rozpoczęło się w sali GCKCziS w Szczurowej, gdzie gości powitała pani dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej Jolanta Gola-Styrna.
       Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 1 i 2 technikum pod kierunkiem p. Agnieszki Płoskonki. W pierwszej odsłonie inscenizacji mogliśmy zobaczyć współczesną wersję jasełek ukazującą zabieganie i zagubienie człowieka w dzisiejszym świecie, druga część była opowieścią o wędrówce Czwartego Mędrca w poszukiwaniu nowonarodzonego Jezusa i  o odnajdywaniu go poprzez miłość do drugiego człowieka i dobre uczynki.
          Po przedstawieniu uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wigilijnego stołu w Sali Tańca, gdzie wysłuchali życzeń od pani Dyrektor oraz obecnych gości, a następnie wszyscy w świątecznej, radosnej  atmosferze połamali się opłatkiem. Jak co roku smaczny poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.