„Majówka w stylu Retro” w SOSW w Złotej

„Majówka w stylu Retro” w SOSW w Złotej

9 maja br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Złotej miała miejsce „Wielka Majówka”. To już 17 edycja cyklicznej imprezy integracyjnej organizowanej corocznie przez Ośrodek w Złotej - tym razem pod hasłem „Majówka w stylu Retro”. Organizatorami tegorocznej Wielkiej Majówki – oprócz SOSW w Złotej byli również: Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy” oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku.

Swoją obecnością na tegorocznej Majówce zaszczycili nas m.in.: Dyrektor Wydziału Edukacji – p. Janina Motak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – p. Dawid Chrobak, Wójt Gminy Iwkowa – p. Bogusław Kamiński, Redaktor naczelny „Czasu Czchowa” – p. Joanna Dębiec, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze – p. Jolanta Piech, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej – p. Marian Piech,  Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie – p. Krzysztof Skwarło, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzesku - p. Grzegorz Zelek, Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze – p. Jan Mleczko wraz z młodzieżą, Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej – p. Zbigniew Stanuszek wraz z młodzieżą, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Tymowej – p. Maria Mendel z przedszkolakami, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czchowie – p. Barbara Wojakiewicz z młodzieżą, Nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej, Nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Iwkowej, Nauczyciele i przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Jurkowie, Nauczyciele i młodzież  z Zespołu Szkół w Jurkowie, Nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni oraz Rodzice naszych wychowanków.

Impreza rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której wystąpili kolejno: dziewczyny z koła tanecznego „Pląs” działającego w SOSW w Złotej (układ taneczny do piosenki „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”), przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Tymowej („Taniec kwiatów”), wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze (przedstawienie „Świat w zupełnie starym stylu”), uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej (przedstawienie „W starym kinie”), uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej (taniec „Impuls”), młodzież z Zespołu Szkół w Iwkowej (taniec „Wesołe rytmy”) oraz uczniowie z koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej (montaż słowno – muzyczny „Dawnych wspomnień czar”).

Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek – wspaniały bigos, wyśmienite kiełbaski z grilla i ciasto.
Ostatnim punktem Programu Majówki były gry i zabawy sportowe (m.in. przeciąganie liny, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, mecz piłki nożnej) i inne atrakcje np. malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych itd.

Tegoroczna Majówka była niezwykle udana. Pogoda jak zwykle dopisała, dopisywały również humory. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale przy dźwiękach sentymentalnych piosenek w stylu retro.
W imieniu Organizatorów dziękuję wszystkim za zaszczycenie nas swoją obecnością podczas tegorocznej Majówki. Zapraszamy na naszą wspaniałą imprezę w SOSW w Złotej w kolejnym roku!

oprac. M. Dudek