"Na początku było słowo" - spotkanie uczniów Zielonki z poezją

2024-05-06 09:05
"Na początku było słowo" - spotkanie uczniów Zielonki z poezją

24 kwietnia nauczyciele bibliotekarze wraz z klasą 3TGs z Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku uczestniczyli w gali XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Perły Regionu”, połączonego z promocją antologii „Ocalić od zapomnienia II” i spotkaniem z poetami Ziemi Brzeskiej.

Sala widowiskowa wypełniła się prawie po brzegi, bo oprócz zaproszonych gości uczestnikami byli uczniowie biorący udział w XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Perły Regionu” oraz grupy młodzieży z brzeskich szkół.

Przez ponad 2 godziny mieliśmy możliwość przeniesienia się w inny świat, świat poezji i obcować z pięknym słowem, którego tak potrzebujemy w dzisiejszym zabieganym świecie.

Na scenie zaprezentowało się 12 poetów, których wiersze czytał prowadzący całą galę, znany rodzimy aktor, Wojciech Sukiennik. Spotkanie uświetniły także występy wokalne i taneczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku.

Podczas gali wręczone zostały nagrody laureatom XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Perły Regionu”.

Miło nam poinformować, że w kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Natalia Legutko.

Gratulujemy !!!

Iwona Franczyk