Ucieczka czy ewakuacja? "Władze polskie nie powinny opuszczać kraju 17 września 1939 roku"- debata oksfordzka na Zielonce

2024-07-02 09:33

17 czerwca odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku debata historyczna pomiędzy drużynami Technikum im. Józefa Piłsudskiego a teamem Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych. Po stronie propozycji broniącej tezy znalazła się grupa Gości, zaś w opozycji podważającej tezę drużyna Zielonki. W Jury debaty zasiadły Panie, Patrycja Andrychowicz członkini Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, Alicja Koźmińska dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku oraz Janina Motak dyrektor Wydziału Edukacji Brzeskiego Starostwa. Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się także znamienici goście między innymi Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, Dyrektor Technikum im. Piłsudskiego w Brzesku Pani Dorota Jedlińska. W debacie pojawiło się szereg ciekawych i różnorodnych argumentów, a dyskutanci wykazali się znajomością faktów historycznych i technik oratorskich oraz wysoką kulturą dyskusji. Dyrektor ZSTiB Pan Jerzy Soska podsumowując dyskusję zwrócił uwagę na fakt świetnego przygotowania merytorycznego i technicznego drużyn oraz na edukacyjny i wychowawczy charakter takich potyczek. Zwycięską drużynę Zielonki reprezentowali: Bartosz Chmielarz, Andrzej Hebda, Szymon Kapusta i Michał Zając, który otrzymał także tytuł najlepszego mówcy. Gratulujemy!

Agnieszka Dudek-Janicka