Młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół w Czchowie weszła w nowy rok szkolny bardzo dynamicznie. Już 4 września uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego - prestiżowym wydarzeniu, które pozwoliło im poznać najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, wsłuchać się w głosy ekspertów i przedstawicieli branży obronnej, przebywać wśród autorytetów oraz specjalistów z zakresu bezpieczeństwa.
Udział w targach zbrojeniowych w Kielcach pozwolił młodzieży poznać innowacyjne
i nowoczesne technologie obronne, stał się także okazją do bezpośredniego spotkania z Sekretarzem Stanu w MON Panem Pawłem Bejdą odpowiedzialnym za wyposażenie, uzbrojenie oraz modernizację polskiej armii oraz generałem brygady, Radcą Koordynatorem w Biurze MON, Panem Jerzym Jankowskim, który był inicjatorem wyjazdu. Stoiska 780 wystawców razem z uczniami odwiedzał także Pan Kazimierz Brzyk - Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego. Uczniowie mieli zapewnionych przewodników, otrzymali liczne gadżety i skorzystali z wojskowej stołówki.
Kilka dni później młodzież z klas czwartej i piątej technikum zwiedzała Dolny Śląsk. Chociaż pogoda była deszczowa, zrealizowano plan wycieczki. Uczniowie zdążyli odwiedzić urokliwe zakątki Ziemi Kłodzkiej i Gór Sowich - miejsca dotknięte obecnie klęską żywiołową. W okolicach Kłodzka odwiedzili Muzeum Górnictwa i Historii Złotego Stoku, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz jedyną w Polsce Kaplicę Czaszek
w Kudowie Czermnej. W Górach Sowich poznali historię Projektu „RIESE” w sztolniach w Walimiu oraz historię Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, zwiedzili Zamek Książ, a w Świdnicy okazały Kościół Pokoju wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Wszyscy byli pod wrażeniem uroku Dolnego Śląska, wrócili bogatsi w wiedzę o historii i zabytkach. Koszt wycieczki - 26731zł sfinansowany został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Podróże
z klasą”.
Ponadto na terenie szkoły odbywał się kiermasz podręczników. Przeprowadzona została także akcja Narodowe Czytanie „Kordiana”.
We wrześniu również rozpoczęliśmy realizację projektu z Narodowego funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest rozwój świadomości ekologicznej.
Z powodzeniem przeprowadzono już zbiórkę elektrośmieci, które udało się przekazać na szczytny cel, włączyliśmy się bowiem w działania prowadzone przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.
Uczniowie klas 5 i 4 technikum wzięli udział w prelekcji z długoletnim Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi - nadkom. Jerzym Migasem, Prezesem Klubu HDK przy Komendzie Policji w Brzesku. Młodzież zapoznała się z procedurą, jaką należy przejść, aby zakwalifikować się do oddania krwi oraz szczeblami odznaczeń państwowych krwiodawców.
Na tym nie koniec - w przyszłym tygodniu wspieramy I Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym - wydarzenie, którego jesteśmy partnerem.